User:Iune/Sandbox: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
==Semi Final 1== | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! rowspan="2" | Country | ! rowspan="2" | Country | ||
| Line 221: | Line 222: | ||
|- | |- | ||
|{{flagu|Malta}} | |{{flagu|Malta}} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|} | |||
==Semi Final 2== | |||
{| class="wikitable" | |||
! rowspan="2" | Country | |||
! colspan="6" | Jury | |||
! colspan="2" | Televote | |||
! colspan="2" | Combined | |||
|- | |||
!<small>{{Abbr|Name|Juror 1}}</small> | |||
!<small>{{Abbr|Name|Juror 2}}</small> | |||
!<small>{{Abbr|Name|Juror 3}}</small> | |||
!<small>{{Abbr|Name|Juror 4}}</small> | |||
!<small>{{Abbr|Name|Juror 5}}</small> | |||
!<small>Ranking</small> | |||
!<small>Votes</small> | |||
!<small>Ranking</small> | |||
!<small>Ranking</small> | |||
!<small>Points</small> | |||
|- | |||
|{{flagu|Latvia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Poland}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Switzerland}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Israel}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Belarus}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Serbia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Ireland}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Macedonia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Lithuania}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Australia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Slovenia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Bulgaria}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Denmark}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Ukraine}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Norway}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Georgia}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Albania}} | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|{{flagu|Belgium}} | |||
| | | | ||
| | | | ||
Latest revision as of 01:56, 18 May 2016
Semi Final 1
| Country | Jury | Televote | Combined | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Name | Name | Name | Name | Name | Ranking | Votes | Ranking | Ranking | Points | |
Semi Final 2
| Country | Jury | Televote | Combined | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Name | Name | Name | Name | Name | Ranking | Votes | Ranking | Ranking | Points | |